2021/2022

7 października 2021 roku Pan Jacek  – przedstawiciel przedsiębiorstwa Garage Gurus po raz kolejny odwiedził Centrum Kształcenia Zawodowego aby przeprowadzić techniczne szkolenie dla uczniów i nauczycieli w zawodach związanych z naprawa pojazdów samochodowych. Tym razem tematem szkolenia były amortyzatory oraz sprężyny – rodzaje, budowa, zasada działania, oznaki zużycia. Prowadzący oprócz bardzo bogatej wiedzy, przekazał nam również częste błędy popełniane podczas montażu tych elementów zawieszenia pojazdów samochodowych.

W dniach 22-23 września w CKZ Dobrzechów odbyło się szkolenie naszej kadry dydaktycznej oraz uczniów przeprowadzone przez Pana Marka Matejkowskiego z firmy Schaeffler Polska Sp. z.o.o.
W dniu 22-września szkolenie obejmowało zagadnienia związane z dwumasowymi kołami zamachowymi – LUK (budowa, zasada działania, obsługa, oraz uszkodzenia spowodowane złym montażem), natomiast 23-września omówiono zagadnienia takie jak sprzęgła samochodowe oraz sprzęgła z dociskiem samonastawnym Luk.
W szkoleniu uczestniczyli także lokali przedsiębiorcy z branży mechaniki samochodowej.
Dziękujemy Państwu Marcinowi oraz Paulinie Podolak właścicielom firmy Julcar w Strzyżowie za pomoc w zorganizowaniu szkolenia.