Szkolenia pozwalające nadążyć za technologiami w przemyśle

10 października 2019 roku Pan Jacek z firmy Federal-Mogul przeprowadził dla nas szkolenie przekazując niesamowicie bogatą wiedzę na temat układów hamulcowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się między innymi z najczęstszymi błędami popełniany podczas montażu tarcz i klocków. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi, no i oczywiście zapraszamy do nas z kolejnymi tematami.

W dniach 13-15 marca 2019 roku nauczyciele Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie wzięli udział w szkoleniu i zajęciach praktycznych zorganizowanych przez przedsiębiorstwo Hoffman Serwis Samochodowy z Rzeszowa. Szkolenie dotyczyło naprawy i eksploatacji samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z diagnostyką i naprawą  takich pojazdów. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Hoffmanowi właścicielowi przedsiębiorstwa za przekazaną wiedzę oraz materiały edukacyjne.

Dnia 2 marca 2019 roku (sobota) nauczyciele CKP wzięli udział w szkoleniu/stażu zorganizowanym przez przedsiębiorstwo Sołek Cars z Lutoryża, na którym zapoznali się z nowoczesnymi materiałami oraz technikami lakierowania pojazdów samochodowych.  Następne szkoleniem odbędzie się z zakresu napraw blacharskich. Dyrektor CKP i nauczyciele  bardzo dziękują Właścicielom Firmy Sołek Cars  a szczególnie Panu kierownikowi Dariuszowi P. za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę.

W dniu 18 lutego 2019 roku nauczyciele Centrum Kształcenia Praktycznego w  Dobrzechowie uczestniczyli w szkoleniu  zorganizowanym, zgodnie z umową współpracą z firmą SEGER Cutting Tools z Wiśniowej. W trakcie pobytu w firmie SEGER Cutting Tools  mieliśmy  możliwość zapoznania się z procesem produkcji monolitycznych narzędzi skrawających, regeneracją takich narzędzi oraz optymalizacją procesów obróbczych na obrabiarkach CNC.   Mieliśmy  także okazję poznać plany rozwojowe firmy, która realizuje projekt powstania Centrum Badawczo Rozwojowego. Zapewniono nas że będziemy mogli także korzystać z osiągnięć pracy Centrum Badawczo Rozwojowego.

Dziękujemy właścicielom firmy SEGER Cutting Tools za poświęcony czas oraz pokazanie możliwości prężnego dobrze zorganizowanego przedsiębiorstwa produkcyjnego.