Artykuły o CKP

CKP W DOBRZECHOWIE W TVP3 RZESZÓW „wPROWadzamy ZMIANY” 

Dziewiąty odcinek programu „wPROWadzamy ZMIANY” poświęcony jest powiatowi strzyżowskiemu. Dorota i Arek odwiedzą w nim m.in. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Frysztaku, Zespół Parkowo – Dworski i Folwarczny w Wiśniowej (rośnie tam słynny dąb Józef), ekologiczne gospodarstwo Mariana Wójtowicza, Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie, stadninę koni w Gliniku Zaborowskim. Porozmawiają również z ekspertami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz lokalnymi samorządowcami.

bez-tytulu

http://rzeszow.tvp.pl/27730887/odc-9


SUPER NOWOŚCI – ARTYKUŁ O CKP w DOBRZECHOWIE

7-tysięcy-dolarów-dla-Centrum-Kształcenia-Praktycznego

7 tysięcy dolarów dla Centrum Kształcenia Praktycznego

DOBRZECHÓW. Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie znalazło się w gronie 61 europejskich szkół, w tym 12 polskich, które od Fundacji Gene’a Haasa otrzymały stypendia wspierające edukację techniczną. Z puli 74 900 dolarów przeznaczonych dla polskich szkół 7 tys. USD trafiło do szkoły prowadzonej przez powiat strzyżowski.

Środki Fundacji zostaną przeznaczone m.in. na odzież roboczą, drobny sprzęt do nauki zawodu i wycieczki szkolne do nowoczesnych zakładów produkcyjnych, takich jak np. fabryka Opla w Gliwicach czy Fiata w Tychach. Ponadto będą wykorzystywane jako nagrody dla najlepszych uczniów.

Centrum Kształcenia Praktyczne w Dobrzechowie jest nowoczesną placówką położoną na terenie nieczynnej już cegielni, przy głównej trasie z Rzeszowa do Krosna. Jej podstawowym zadaniem jest kształcenie młodzieży uczęszczającej do Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie w zakresie praktycznej nauki zawodu w laboratoriach technicznych.


POLSKIE RADIO RZESZÓW – CKP w DOBRZECHOWIE
W Dobrzechowie koło Strzyżowa od września działa Centrum Kształcenia Praktycznego. To nowoczesna jednostka przystosowana do teoretycznej i praktycznej nauki zawodów, ale też do prowadzenia badań potrzebnych w różnych dziedzinach przemysłu. O szczegółach z uczniami i nauczycielami, a także z Janem Soplem dyrektorem centrum rozmawia Barbara Kozłowska.
http://www.radio.rzeszow.pl/innowator/item/38275-centrum-ksztalcenia-praktycznego„Kształcenie zawodowe młodzieży wróciło do łask.”
 

Po raz pierwszy na Podkarpaciu powstało Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w Dobrzechowie k. Strzyżowa. W środę, 14 maja, uroczyście otworzono placówkę, która będzie funkcjonować jako Centrum Kształcenia Praktycznego i służyć zarówno uczniom, jak i dorosłym.

W Dobrzechowie na terenie dawnej nieczynnej już od kilku lat cegielni utworzono nowoczesną placówkę badawczo-edukacyjną kształcącą kadry w zakresie nowoczesnych technologii. Otwarcie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii odbyło się w ramach Tygodnia Otwartych Drzwi RCEZiNT.

Dla młodzieży i mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Największą z nich jest Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki zorganizowany przez Mielecką Agencję Rozwoju Regionalnego we współpracy z Centrum Nauki „Kopernik” z Warszawy.

Artykuł ze strony supernowosci24.pl opublikowany

dnia 14.05.2014r.